Hortus Alkmaar - Paddenstoelenwandeling

Tussen de geneeskrachtige planten, bijzondere bomen en zeldzame soorten van Hortus Alkmaar valt altijd iets nieuws te ontdekken. In de herfst wordt de botanische tuin nóg interessanter, want dan laten ook allerlei paddenstoelen zich zien. Tijdens de Paddenstoelenwandeling neemt Peter van Peters Paddenstoelen je mee op ontdekkingstocht door de tuin.

Dankzij de biologische manier van tuinieren en de grote variatie aan planten en gewassen voelen veel soorten paddenstoelen zich thuis in de Hortus. Tijdens de wandeling ontdek je waar je ze kunt vinden, waar je op moet letten en hoe je verschillende soorten herkent. Ook vertelt Peter meer over de belangrijke rol die paddenstoelen spelen in de natuur.

De wandeling duurt ongeveer een uur en is geschikt voor volwassenen en kinderen vanaf 10 jaar. Een leuke herfstactiviteit voor iedereen die graag buiten is en met andere ogen naar de natuur wil leren kijken.

Na afloop nog even nagenieten? Strijk neer in het Kascafé of op het groene terras voor een kop koffie, thee of iets lekkers. Ook een kijkje in de winkel is de moeite waard, met onder andere natuurboeken, biologische zaden, planten en Hortus-honing.

Hortus Alkmaar - Paddenstoelenwandeling

Berenkoog 43
Alkmaar
(Bedrijvenpark Beverkoog)

Meer informatie krijg je uitsluitend bij de organisator van dit evenement.

hortusalkmaar.nl
Datum
dinsdag 13 oktober 2026
Tijden

11.00 - 12.00 uur

Entree

Volwassenen € 10,-, kinderen vanaf 10 jaar € 7,50
Entree Hortus: niet inbegrepen bij de prijs van de wandeling

Extra informatie

Voor de paddenstoelenwandeling is een beperkt aantal plaatsen beschikbaar. Vooraf reserveren is daarom aan te raden.

De tuin is grotendeels rolstoeltoegankelijk.

Er is een aangepaste toiletvoorziening.

Honden zijn niet toegestaan, hulphonden uitgezonderd.

Routebeschrijving