Egmond aan den Hoef
Oude dorpskern
Kenmerkend voor Egmond aan den Hoef is het Slot op den Hoef, omringd door weilanden, duinen en polderland. In het voorjaar zorgen de bollenvelden voor extra kleur. De oude dorpskern heeft schilderachtige straatjes en huizen uit de 17e eeuw.
Ook heeft Egmond aan den Hoef nog enkele fraaie stolpboerderijen die karakteristiek zijn voor het Noord-Hollandse landschap. Een deel van de historische huizen en boerderijen is aangewezen als rijksmonument en draagt bij aan het beschermde dorpsgezicht.
Middeleeuwen
Het bekendste rijksmonument van het dorp is het Slot op den Hoef. Op de opgemetselde fundamenten stond ooit een imposante burcht. Op deze bijzondere plek staat het standbeeld van Lamoraal van Egmont, die in de 16e eeuw op het kasteel van Egmond woonde. Je waant je er in de Middeleeuwen.
Als je richting Alkmaar kijkt, zie je een van de oudste polders. Het moeras werd destijds in opdracht van diezelfde Lamoraal drooggelegd.





