Open tuindag Akerendam
De tuin van buitenplaats Akerendam met haar tuinstijlen uit de 17e t/m de 21ste eeuw is een oase van rust en is uitzonderlijker wijs op deze dag te bewonderen. Maak gebruik van deze unieke kans.
De tuin, een Rijksmonument, is oorspronkelijk aangelegd tussen 1636 en 1639. Destijds had de tuin naast een sierfunctie vooral een nutsfunctie: de eigenaar en zijn familie leefden tijdens de zomer, die werd doorgebracht op buitenplaats Akerendam, goeddeels van de ‘vruchten’ uit de tuin. Ook nu nog wordt een deel van de tuin gebruikt als moestuin, waar diverse groenten en fruitsoorten worden gekweekt.
Even nagenieten van alle indrukken? Bij de Oranjerie in de moestuin zijn koffie, thee en taart verkrijgbaar.
Programma 2023
Zondag 11 juni
Vrijdag 14 juli: in combinatie met het Ouderenfestival, georganiseerd door Stichting Karavaan.
Open tuindag Akerendam
Velserweg 20
Beverwijk
zondag 11 juni 2023
vrijdag 14 juli 2023
(meerdere data)
10.00 - 17.00 uur
Gratis
Hoewel de tuin rolstoelvriendelijk is, is het altijd handig én gezellig om een begeleider mee te nemen.
(Invaliden)toiletten zijn aanwezig.
Akerendam ligt tegenover het NS station van Beverwijk aan de Velserweg 20. Parkeren is mogelijk op het Stationsplein of achter bioscoop Cineworld.