Uitgeest in klare lijn

In de publiekshal van het gemeentehuis van Uitgeest is de tentoonstelling Uitgeest in klare lijn te zien met werk van illustrator Eric J. Coolen. De expositie toont originele tekeningen uit het stripboek 'Op zoek naar het genie van Uitgeest', aangevuld met speciaal gemaakte illustraties van markante plekken in het dorp.

Coolen maakte het stripboek op verzoek van de Stichting Cornelis Corneliszoon van Uitgeest. Het beeldverhaal vertelt op een toegankelijke manier wie Cornelis Corneliszoon van Uitgeest was en wat zijn uitvinding van de houtzaagmolen aan het einde van de 16e eeuw teweegbracht.

Eric J. Coolen werkt in de zogenaamde ‘klare lijn’, een tekenstijl die veel wordt gebruikt in stripverhalen. Tijdens zijn werk aan het stripboek maakte hij voor het eerst kennis met Uitgeest en raakte hij naar eigen zeggen op slag verliefd op de schoonheid van het oude dorp en de verhalen die erbij horen.

Uitgeest in klare lijn

Gemeentehuis

Middelweg 28
Uitgeest

Meer informatie krijg je uitsluitend bij de organisator van dit evenement.

corneliscorneliszoonvanuitgeest.nl
Datum
vrijdag 21 augustus 2026
(vrijdag 21 augustus t/m maandag 28 september 2026)
Tijden

Tijdens de openingstijden van het gemeentehuis en op zaterdagen van 10.00 tot 15.00 uur

Entree

Gratis